TREK HOREM DOLEM VYSOČINOU 2010
Přidal/a Michal dne November 17 2010 20:08:13

V sobotu 18. 9. 2010 se ve Žďáře nad Sázavou uskutečnil jubilejní 10. ročník bikemaratónu v oblasti CHKO Žďárské vrchy. Jako v minulých ročnících bylo zázemí závodu u Pilské nádrže. Změnou letošního ročníku byl termín konání celé akce, který pořadatelé přesunuli z květnového termínu na zářijový, a nejsem si jistý, zda to byla správná volba. Na start 55 km dlouhé tratě s převýšením 700 m se za  příjemného počasí postavilo 96 bikerů, což bylo pro pořadatele zklamáním. Nutno podotknout, že na tuto akci vyložených hobíků jezdí pomálu, takže na kvalitě závodu to nijak neubralo. Letošní perfektně značená trať nedala možnost závodníkům zabloudit, což se nám v minulém roce povedlo dokonale.

Pro více fotografií klikněte zde

Z našeho týmu jsem se zúčastnil tohoto podniku pouze já. Po rychlém startu, jehož důvodem je rychlostní prémie na 1,5. km ve Stranově, jsem po vjezdu do terénu udělal několik technických chyb a čelo závodu se mi vzdálilo natolik, že vzniklou mezeru jsem nedokázal stáhnout ani v asi 5 km dlouhém stoupání, které následovalo. Od poloviny závodu jsem jel sám, celkově můj výkon stačil na 26. místo.

Pořadatelům nelze nic vytknout, pěkná trať, výborné značení, doufejme, že je malá účast neodradí od pořádání dalších ročníků jednoho z našich nejoblíbenějších závodů.

Výsledky:

1.

Robert Novotný

Factor Bike Team

2:01:57

2.

Luboš Němec

Vokolek – Cycling – Team

2:03:21

3.

Pavel Svoboda

Vokolek – Cycling – Team

2:03:24

 

26.

Tomáš Fliedr

F- BIKE KLUB SÁDEK

2:29:23

Tomáš