PIVNÍ TRIATLON – TRHOVÁ KAMENICE 3. 7. 2010
Přidal/a Michal dne July 28 2010 19:56:28

KONEČNĚ VÍTĚZSTVÍ! První prázdninová sobota v našem kalendáři závodů patřila pivnímu triatlonu v Trhové Kamenici. Jedná se o závod ze série Rychtář pivní triatlon, kde prim hraje pití piva – což není zrovna naše silná disciplína. Naštěstí je kombinováno s během a cyklistickou částí, kde se už cítíme jako ryba ve vodě.

 

Zázemí závodníci našli na místním fotbalovém hřišti. Výkony borců v prvních dvou disciplínách za tropických teplot musely být zákonitě korunovány vypitím čtyř lahvových piv Rychtář v rekordně krátkých časech. A žízeň byla!!!

 

Pro více fotografií klikněte zde
 

Cyklistická část dlouhá asi 33km se jela převážně v okolních lesích, táhlá stoupání, sjezdy – celkem pěkná trať. Já jsem hned v úvodu závodu vyrazil dopředu, vědom si toho, že si musím vybudovat před poslední disciplínou náskok. I po dvou pádech se mi povedlo dojet na druhém místě. Asi 2 km dlouhý běh jsem zdolal v nejlepším čase a v pití jsem se protrápil na dno 4. láhve za 13 minut (pro mě výborný výkon).

 

V součtu časů jsem obsadil první místo a mohl si tak konečně vychutnat „bednu“. Po celý závod, hlavně v její poslední části, panovala pohoda, kterou utvářela partička lidí, kteří pravidelně tyto závody jezdí a pořádají. Takže prima začátek prázdnin a příjemné zpestření závodní sezóny.

 

Tomáš