VELKÁ CENA ČESKÉ TŘEBOVÉ V CYKLOMARATONU 2010
Přidal/a Michal dne May 19 2010 20:25:12

V neděli 9. května jsme se zúčastnili druhého ročníku Velké ceny České Třebové v cyklomaratonu, jehož patronem byl český reprezentant Jaroslav Kulhavý.

 

Trať oproti loňsku doznala řady změn, a musíme říct, že k lepšímu. Změnilo se místo startu a cíle – centrem závodu se stal sportovní areál pod Peklákem – z pohledu zázemí a celkového pohodlí závodníků jednoznačně dobrá volba. Částečně se změnila také trať, závodníci se z Dlouhé Třebové místo do města vydali do Beranových dolů, vystoupali lesem až na vrchol sjezdovky Peklák, jejímž sjezdem (pro oko diváka nejatraktivnější část závodu) zakončili okruh dlouhý 35km s převýšením 800m.

 

Obavy ohledně nepříznivého počasí rozehnaly sluneční paprsky, bikeři měli k závodu téměř ideální podmínky, nicméně několik deštivých dní před závodem bylo na trati znát.

 

Závodníci měli možnost zvolit trať 35km (125 startujících) nebo delší 70km (66startujících). My jsme zvolili možnost první. Ihned po startu se jelo asi kilometr městem, než jsme najeli do terénu. Bohužel jsme se ze zadních pozic na startu nedostali do popředí startovního pole a tak hned v prvním stoupání musíme z kola a po úzké pěšině tlačit, čelo závodu se nám dost vzdálí. Vzhledem k dlouhému stoupání na Kozlov se nám ,ale podařilo hodně lidí předjet a dál již jedeme ve slušném tempu. Po prudkém stoupání na Andrlův Chlum nás čekal ještě jedno nepříjemné stoupání  na sjezdovku Peklák. Následný sjezd, naštěstí po suché sjezdovce, byl zajímavým zpestřením trati. Nakonec se nám podařilo zajet do první třicítky a s výsledkem můžeme být celkem spokojeni.

 

Jaroslav Kulhavý potvrdil letošní formu ze závodů Světového poháru a již od začátku jel spolu s Janem karnitzlem v čele závodu, k rozhodujícímu úniku Kulhavého došlo na 52km ve stoupání na Andrlův chlum. Do cíle přijel s náskokem téměř jedné a půl minuty, třetí Jan Hruška ztratil téměř deset minut.

 

Pro více fotografií klikněte zde.


výsledky:

 

35km

     

1.

Pavel Skalický

SK Žamberk TESSTI Sport

2.

Patrik Dušek

SK OMT Pardubice

3.

Jan Vanous

Felt race team UnO

…………………………………………………………..

22.

Petr Mihulka

F-BIKE KLUB SÁDEK

28.

Jiří Fliedr

F-BIKE KLUB SÁDEK

Jirka