Navigace

· AKTUALITY
· FOTOGALERIE

O KLUBU

· HISTORIE KLUBU
· ČLENOVÉ KLUBU
· TÝMOVÉ DRESY
· "POSLEDNÍ ŠLÁPNUTÍ"

SEZÓNA 2014-2015

· ČLÁNKY ZE ZÁVODŮ 2014-2015
· KALENDÁŘ ZÁVODŮ 2014

SEZÓNA 2013

· ČLÁNKY ZE ZÁVODŮ 2013

TIPY NA TRASY V OKOLÍ

· POHODOVÉ TRASY
· STŘEDNĚ TĚŽKÉ
· NÁROČNÉ TRASY

PŘEDCHOZÍ SEZÓNY

· ČLÁNKY ZE ZÁVODŮ 2012
· ČLÁNKY - BĚH, LYŽE 2012
· ČLÁNKY ZE ZÁVODŮ 2011
· ČLÁNKY ZE ZÁVODŮ 2010
· VÝSLEDKY 2010
· ČLÁNKY ZE ZÁVODŮ 2009
· VÝSLEDKY 2009
· ČLÁNKY ZE ZÁVODŮ 2008

· ODKAZY
· KONTAKT
· VYHLEDÁVÁNÍ
Cyklistické trasy :
Mapa :
Hodiny

AUTHOR CYKLO MAŠTALE 2010

V sobotu 13. 6. 2010 jsme se zúčastnili jubilejního 10. ročníku Author Cyklo Maštale, který má svoje zázemí v Proseči. I když se jednalo o jubilejní ročník, počet startujících oproti loňsku poklesl, možná to ovlivnila výše startovného, kdo ví? -  možná signál pro pořadatele, jakou cestou se v budoucnu ubírat.

 

Na start závodu jsme se postavili s ambicemi poprat se o místa v první padesátce a zopakovat tak výsledky z loňského ročníku, kde se nám dařilo zajet solidní výsledky. Umístění v závodech letošní sezóny nás k tomu přímo vyzývaly.

 

Věděli jsme, že nemůžeme udělat stejnou chybu jako vloni a vyčerpat se předjížděním pomalejších závodníků v prvním 6km dlouhém kopci. Proto jsme na startu 50 km závodu stáli včas a zaujali vcelku dobré pozice. Čekalo nás 280 soupeřů. Trať již dobře známe, deštivé počasí sice trošku zvedlo hladiny  potoků /viz fotogalerie/, které jsme přejížděli, občas bylo i nějaké to bláto, ale nic, co by se nedalo zvládnout. Počasí bylo opět parádní.

 

A jak to dopadlo? Nikoho z nás naštěstí nepotkal defekt, či jiná technická závada, takže jsme se mohli soustředit pouze na výkon. Výsledky dopadly nad očekávání – 14, 23, 51 a 168 místo.

 

Pro více fotografií klikněte zde


A jak jsme prožívali trať? 

 

Tomáš

 

„ Moje taktika byla jasná – hned na začátku urvat co se dá a jet na krev, věděl jsem, že ve sjezdu do Budislavi se trochu vydýchám, udržet se první skupiny se mi podařilo, ta se však brzy začala trhat, při vjezdu do skal jsem opět chválil svoje kolo, šlapalo jak hodinky, vidlice žehlila terén jedna báseň. Kousek před Polankou mě dojíždí Radek Tulach, věděl jsem, že musím jet s ním, co nejdéle to půjde, vždyť byl vloni třetí! Kupodivu to zvládám vcelku s přehledem, ve stoupáních trochu poodjíždím, ale ve sjezdech to opět ztrácím. Od Střítežské rokle již jedeme spolu, nezávodíme, necháváme si to až na cílovou rovinku. V pohodě dojíždíme na náměstí – vyrovnaný spurt rozhoduji téměř na cílové pásce. Krásný závěr závodu se šťastným koncem – je z toho 14. místo / 13. v kategorii/, takže opět veliká spokojenost!“

 

Petr

 

„Už potřetí projetá stejná trať, takže domácí závod. Plán zkusit se udržet Tomáše do prvního asi 6 km stoupání nevyšel, i když nahoře mám z toho tempa husí kůži. Následující sjezd a rovinaté pasáže se snažím tahat, protože na startu bylo přede mnou hodně lidí a já chci být ve výsledcích na prvním papíře. Celkem se daří, i v techničtějších úsecích a ve stoupáních. Na občerstvovačce beru plnou, protože vedro je dost. Za Pivnickou roklí už se neudržím skupinky, kterou jsem skoro dojel, a až do cíle jedu sám, ale neflákám to, jedu na čas. Nervózní pohledy dozadu, ale nikdo nedojíždí. V rozmáčených loukách před cílem ještě pár lidí předjedu, ale asi jsou z kratší trasy. S výsledkem 23/280 velká spokojenost, první desetina startovního pole a žádná holka přede mnou.

 

Jiří

 

„ Na trati, kterou mám téměř za barákem a dobře ji znám, jsem chtěl udělat hodně dobrý výsledek. První část trati byla celkem v pohodě, horší chvíle nastaly v druhé polovině. Při výjezdech z lesa na prudkém sluníčku, dostávám zimnici, asi málo tekutin a tak začíná trápení. Tam, kde v předchozích ročnících ujíždím soupeřům, nyní jsem rád, že držím nějaké tempo. Posledních 10km se snažím za to vzít, ale nejde to na „oblíbené“ louce před Prosečí ještě tři lidi beru, ale to je vše. Je z toho 51.místo a zklamání, jak z umístění, tak z času. Letos pro mě nejhůř odjetý závod.“

 

VÝSLEDKY:

 

Tomáš Fliedr

14. místo

1:59:46

Petr Mihulka

23. místo

2:06:08

Jiří Fliedr

51. místo

2:13:31

Petr Podsedník

168. místo

2:48:16

 

Jirka

 

 

Fotogalerie


MANITOU ŽELEZNÉ HORY-KPŽ 2008

Partneři našeho týmu
Obec Sádek
Piňos
Jiří Dittrich
Jiří Honzálek
Petr Jílek
Stavby Vojta
Instalstav
Jan Boštík
Čistý sport
1,341,656 návštěv Desing Kusta Michal