Navigace

· AKTUALITY
· FOTOGALERIE

O KLUBU

· HISTORIE KLUBU
· ČLENOVÉ KLUBU
· TÝMOVÉ DRESY
· "POSLEDNÍ ŠLÁPNUTÍ"

SEZÓNA 2014-2015

· ČLÁNKY ZE ZÁVODŮ 2014-2015
· KALENDÁŘ ZÁVODŮ 2014

SEZÓNA 2013

· ČLÁNKY ZE ZÁVODŮ 2013

TIPY NA TRASY V OKOLÍ

· POHODOVÉ TRASY
· STŘEDNĚ TĚŽKÉ
· NÁROČNÉ TRASY

PŘEDCHOZÍ SEZÓNY

· ČLÁNKY ZE ZÁVODŮ 2012
· ČLÁNKY - BĚH, LYŽE 2012
· ČLÁNKY ZE ZÁVODŮ 2011
· ČLÁNKY ZE ZÁVODŮ 2010
· VÝSLEDKY 2010
· ČLÁNKY ZE ZÁVODŮ 2009
· VÝSLEDKY 2009
· ČLÁNKY ZE ZÁVODŮ 2008

· ODKAZY
· KONTAKT
· VYHLEDÁVÁNÍ
Cyklistické trasy :
Mapa :
Hodiny

MERIDA BIKE VYSOČINA 2010

První červnový víkend patřil ve sportovním areálu v Novém Městě na Moravě 3. ročníku mezinárodních závodů horských kol, které se stávají setkáním bikerů všech kategorií. Závodů se účastnily hvězdy jako J. Hermida, J. Kulhavý, Ch. Soukup, C. Ravanel, E. Lindgren či M. McConneloug, A. Szafraniec, T. Huříková a celá česká bikerská špička.

 

Etapový závod odstartovaly páteční sprinty, sobota připravila závod cross country a v neděli se končilo  44 km dlouhým závodem s distančním startem na základě dosažených časů z předchozích dní. Celé klání borců ze světové špičky ovládl náš Jaroslav Kulhavý, který má letos famózní formu.

 

Nás zajímaly především nedělní maratony. Petr Podsedník zvolil trať krátkou, my ostatní jsme se postavili na start 80 kilometrového závodu.

 

Pro více fotografií klikněte zde

 

Jelo se na dva okruhy – první 42,8 km s převýšením 1050 m, kde závodili i bikeři, kteří zvolili trať krátkou, my jsme po průjezdu stadionem pokračovali dále do druhého – náročnějšího 38,5 km dlouhého okruhu s převýšením 1100 m.

 

Trať vedla po nejkrásnějších místech Žďárských vrchů, po místech, které můžeme označit za naši „srdeční záležitost“. I když byla trať po vydatných deštích dost blátivá, byla krásná. Výjezdy kopců jako je Žákova hora, Devět skal, Křivý javor, Studnice, Buchtův kopec či kamenité sjezdy z Bohdalce byly skutečnou lahůdkou.

 

Petra Podsedníka potkal defekt, takže poslední kilometry dojížděl po ráfku, byl to jeho první závod v barvách našeho klubu.

 

A jak jsme prožívali 80 kilometrovou trať?

 

Tomáš:

 

„První okruh jsem se snažil jet v tempu, a to se mi dařilo, stále jsem ale myslel na druhý  - obtížnější okruh. Po 1. kole, které jsem zajel o 20 minut rychleji než vloni, jsem se pohyboval kolem 40. místa. Obávaný Bohdalec nebyl větším problémem, ten nastal až na Milovech /69km/, kde jsem dostal křeče a musel slézt z kola. Čekal jsem tu občerstvovačku, která tu ovšem letos nebyla. Po 5 minutách protažení jsem pokračoval už v menším tempu až do cíle – velká spokojenost s výsledkem.“

 

Petr:

„Po mojí loňské premiéře na delším závodě tady na Vysočině jsem se letos rozhodl si závod zopakovat. Vloni se mi jelo dobře, trať lepší než krátká a výsledek taky nebyl špatný. A najeto mám taky o trochu víc.

Prvních 40 km se jelo dobře, nechal jsme se strhnout k závodění a dojížděl různé skupinky, ke konci už jedu se třema holkama a ještě dvěma. Na občerstvovačce všichni projíždějí, já zastavuju, beru banán a pití. No a najednou začíná trápení, které trvá asi 20 km, začínají mě dojíždět ostatní. Ani ve sjezdech se nevydýchám a mám s nimi co dělat. Na občerstvovačce pod Buchťákem se cpu koláčkama a předjíždí mě Jirka. Ale jídlo pomáhá a na rovinách za Buchťákem se rozjíždím, i někoho předjedu. Před stadionem Jirku dojíždím a do cíle dojedeme spolu. Pocitově to byl asi nejhorší závod, co jsem jel, ale výsledek nakonec nebyl nejhorší. Ještě že jsem to nevzdal, na což jsem mezi 40. a 60. km myslel pořád.“

 

Jirka:

 

„Letošní závod na Vysočině byl pro mě daleko lépe zvládnutý než minulý ročník, kdy jsem posledních 15km jel jen na morál. I když hluboké bahno hlavně v závěrečných usecích mě dávalo zabrat, byl jsem nakonec s časem i umístěním celkem spokojený.“

 

Jirka

 

 

Fotogalerie


MTB marathon Polička 2010

Partneři našeho týmu
Obec Sádek
Piňos
Jiří Dittrich
Jiří Honzálek
Petr Jílek
Stavby Vojta
Instalstav
Jan Boštík
Čistý sport
1,341,715 návštěv Desing Kusta Michal